Facebook link

Krakowski Salon Ekonomiczny Narodowego Banku Polskiego - Obiekt - VisitMalopolska

Jesteś tutaj:
Powrót

Krakowski Salon Ekonomiczny Narodowego Banku Polskiego

Krakowski Salon Ekonomiczny Narodowego Banku Polskiego

Sala muzealna z eksponatami rozwieszonymi na sztalugach.

ul. Basztowa 20, 30-960 Kraków Region turystyczny: Kraków i okolice

tel. +48 221812274
tel. +48 221812276
tel. +48 221812272
Krakowski Salonu Ekonomiczny NBP to nowe miejsce na edukacyjnej mapie Krakowa. Mieści się na parterze zabytkowego gmachu przy ul. Basztowej 20, w siedzibie krakowskiego Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego, gdzie w bardzo ciekawy sposób prezentowana jest historia pieniądza na ziemiach polskich. Salon to wyjątkowe forum wymiany myśli i krzewienia wiedzy ekonomicznej. Jest miejscem spotkań osób zainteresowanych poznaniem zagadnień ekonomicznych.

Wystawa Krakowskiego Salonu Ekonomicznego NBP to ponad 20 stanowisk, które w interesujący sposób prezentują dzieje polskiego pieniądza oraz rolę i zadania NBP jako centralnego banku państwa. Ekspozycja Krakowskiego Salonu Ekonomicznego NBP mieści się w trzech salach i jest podzielona na trzy uzupełniające się moduły tematyczne.

  • Sala Polska – tutaj za pomocą infografik i prezentacji multimedialnych zostały przedstawione dzieje pieniądza od narodzin państwa polskiego do czasów nam współczesnych.
  • Sala Narodowego Banku Polskiego z Gabinetem Numizmatycznym - to przestrzeń, w której zostały zaprezentowane oryginalne monety okolicznościowe i obiegowe wraz z banknotami oraz rola NBP jako centralnego banku państwa.
  • Sala Krakowska - to miejsce, w którym przedstawiono rody bankierów królewskiego miasta oraz historię krakowskiego oddziału NBP. Można poznać ciekawe historie rodzin, które przez pokolenia tworzyły świat polskiej finansjery oraz zobaczyć bardzo interesujące fotografie obrazujące powstawanie i działalność Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Krakowie od czasów jego budowy do dziś.