Facebook link

Restauracja Fiorentina Kraków - Obiekt - VisitMalopolska

Jesteś tutaj:
Powrót

Restauracja Fiorentina Kraków

Restauracja Fiorentina Kraków

Trzy kolorowe krzesła przy stoliku w Restauracji Fiorentina w Krakowie. Za stołem znajdują się okna, a przez nie widać ogródek z krzesłami i stolikami, a także jesienne liście na ziemi.

Grodzka 63, 31-044 Kraków Region turystyczny: Kraków i okolice

Jeśli chcecie poznać smak steka po florencku, nie musicie wyjeżdżać do Florencji. Robert Koczwara, szef krakowskiej restauracji Fiorentina przygotowuje go lepiej niż niejeden włoski kucharz. Za swe kulinarne odkrycia został wyróżniony dwoma kompletami sztućców Michelin oraz Bib Gourmand – przyznawanym za jedzenie dobre i tanie.

Jeśli marzycie, by zjeść w pięknym architektonicznie miejscu na Starym Mieście, a do tego zjeść potrawy, które Was zaskoczą, a nawet oszołomią – Fiorentina jest takim właśnie adresem. Mieści się przy Grodzkiej 63 i ma w swojej karcie zarówno dania polskie, jak i włoskie. Właściciele wymarzyli sobie, by wizyta w ich lokalu była niczym podróż, ale taka bez paszportu czy dowodu. To podróż zmysłów i smaków. Specjalnością restauracji jest sezonowana wołowina, przyrządzana na grillu opalanym węglem drzewnym. Tu zamówić możecie sobie toskańskiego steka, którego sekret ma tkwić w sposobie cięcia mięsa. W krakowskiej Fiorentinie zjecie także pierogi z pieczonym ziemniakiem i twarogiem, wędzoną perliczkę z kluseczkami ziemniaczanymi i czerwoną kapustą czy jesiotra z prażoną gryką i sosem rakowym.