Facebook link
Jesteś tutaj:
Powrót

Centrum Sztuki Mościce Tarnów

Centrum Sztuki Mościce Tarnów

Na wprost za szeroką alejką z ławką po lewej przy kraju trawnika stoi nowoczesna bryła zmodernizowanego budynku w kształcie żagla, na szerokim, prostym, oszklonym parterze. Do górnej części budynku prowadzą podwójne wysokie schody. Po prawej plac zabaw i drzewa. Po lewej drzewa i na ich tle duży baner. Na niebie cienkie warstwy chmur.

ul. Traugutta 1, 33-101 Tarnów Region turystyczny: Tarnów i okolice

tel. +48 146334600
fax. +48 146331052
Centrum Sztuki Mościce to Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego. Jego siedziba jest obecnie największym i najbardziej kompleksowym obiektem kultury w subregionie tarnowskim. Znajduje się tu przestrzeń wystawiennicza, wielofunkcyjna sala widowiskowa z widownią dla 600 osób, dwie sale kinowe z projektorami cyfrowymi 2 i 3D, sale baletowe, dydaktyczne, multimedialne, profesjonalne zaplecze sceniczne.

Proponowane przez Centrum wydarzenia artystyczne są przede wszystkim skupione na promowaniu kultury polskiej oraz prezentowaniu europejskich i światowych trendów artystycznych. Centrum konfrontuje – z publicznością i ze sobą – artystów polskich i zagranicznych penetrując różne obszary – muzykę, teatr, film, taniec, malarstwo, rzeźbę, fotografię. Jest miejscem, gdzie sztuka wygrywa z komercją, gdzie korzystając z możliwości przestrzennych, udaje się łączyć różne dziedziny sztuki, tworząc oryginalne i ambitne programy nadążające za zmianami społecznymi, które znajdują swoje odbicie w kulturze.

Centrum Sztuki Mościce prezentuje zjawiska tworzone z wykorzystaniem nowych technologii i sztuk cyfrowych. Rocznie ponad 110.000 widzów uczestniczy w wydarzeniach artystycznych, spotkaniach i międzynarodowych festiwalach. 

Instytucja prowadzi Kino Millennium, prezentujące w dwóch salach nie tylko nowości filmowe 2 i 3D, ale także kino studyjne, ambitne i poszukujące. Prowadzi także działalność edukacyjną opartą o filmy i postaci związane ze światem filmu. Centrum kontynuuje tradycje otwartego w 1971 roku Domu Kultury Zakładów Azotowych oraz Mościckiego Centrum Kultury. Opiekuje się działającym od 1963 roku artystycznym Zespołem Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”. Dziś to ponad 200-osobowy zespół, pracujący z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w trzech grupach wiekowych, wielokrotnie i stale nagradzany za swoje osiągnięcia artystyczne.


Powiązane treści