You are here:

W Małopolsce żadna pogoda nam niestraszna! Od kopalni wiedzy po świat podziemnych tajemnic

Zdjęcie przedstawia młode dziewczyny ubraną w strój sportowy stojącą na skałach u szczytu Doliny Prądnika.
Męczące upały albo ulewne deszcze nie pozwalają Wam w pełni korzystać z uroków urlopu? Mamy na to rozwiązanie! W naszym regionie znajdziecie miejsca, w których schronicie się przed deszczem, odpocznienie od upałów, a przy tym nie stracicie ani minuty z urlopowych aktywności. Sprawdźcie nasze turystyczne pomysły na niepogodę i zaplanujcie swój najfajniejszy czas w Małopolsce! Pamiętajcie, że tutaj w czasie deszczu i upału, nikt się u nas nie nudzi, nawet dzieci!

Podziemny świat solnych cudów

Wiecie, że w Małopolsce znajdują się jedyne kopalnie na świecie czynne nieprzerwanie od średniowiecza do współczesności? Kopalnia Soli "Wieliczka", a także Kopalnia Soli w Bochni to nie tylko miejsce światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, ale również atrakcje na każdą pogodę! Zarówno w jednej jak i w drugiej kopalni można zachwycać się przepiękną historią wydobycia tego cennego kruszcu, ale przede wszystkim – odetchnąć rześkim i zdrowym powietrzem! Nieważne czy z nieba leje się deszcz lub skwar, w małopolskich kopalniach zawsze panuje przyjemna temperatura. Komfort cieplny ze szczyptą historii i sporą dawką podziemnych cudów ? Takie rzeczy tylko w Małopolsce!

W dolinki podkrakowskie doliny marsz!

A co jeśli koniecznie chcecie zażyć wędrówek w pięknych okolicznościach przyrody, ale pogoda nie jest Waszym sprzymierzeńcem? Możecie wybrać się na spacery w doliny, a my rekomendujemy obranie kierunku na Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie.

Kilkaset kilometrów pieszych szlaków rozsianych po podkrakowskich dolinkach to spacerowy strzał w dziesiątkę! Łagodne i niewymagające ścieżki dają wytchnienie od miejskiego upału, są świetnym miejscem na rodzinne pikniki, a także idealną propozycją dla tych, którzy kochają naturę, przyrodę i las. Wszystko to znajduje się w niedalekiej odległości od Krakowa, co pozwala złapać balans między wielkomiejskim hałasem, a kojącą ciszą leśną. Zwiedzanie stolicy Małopolski i wypad na łono natury? Brzmi to jak plan idealny! Doliny Prądnika, Kobylańska, Mnikowska, Kluczwody czy Racławki – sprawdźcie koniecznie, która skradnie Wasze serca ( i ciało) w pierwszej kolejności!

Woda, która zdrowia (i chłodu) doda!

Kiedy za oknem zaduch i upał, jedyne o czym marzymy, to zanurzyć się w kojącej wodzie i odpocząć. I tu na ratunek przychodzą Wam małopolskie aquaparki! Kilkanaście kompleksów basenowych czeka na Was w różnych miejscach regionu, pozwalając odkrywać je nie tylko turystycznie, ale również zdrowotnie! Baseny termalne w malowniczym Chochołowie i Szaflarach, kompleks basenów w uzdrowisku Wysowa-Zdrój, a także wody termalne w Bukowinie i Białce Tatrzańskiej, kuszą aby położyć się w hydrobąbelkach i oddać się relaksowi w całej jego rozciągłości. Dacie się skusić?

Z kulturą za pan brat!

Są dobre na pogodę i niepogodę. Kształcą, uczą, są doskonałym miejscem do nowych zachwytów i pielęgnowania starych. Kopalnie wiedzy, ciekawostek i zdumień. Muzea w Małopolsce polecają się Waszej uwadze! W całym naszym regionie znajdziecie kilkaset placówek muzealnych, które aż się proszą, żebyście poznali je wszystkie! W samym Krakowie na zwiedzenie wszystkich muzeów i wystaw nie starczy Wam pewnie życia, ale kto powiedział, żeby nie spróbować?

Na mapie Małopolski czekają na Was takie nietypowe ekspozycje jak Muzeum Aptekarstwa w Bieczu, Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, Pracownia i Muzeum Witrażu w Krakowie, Muzeum Pożarnictwa w Olkuszu czy Muzeum Fonografii w Niepołomicach. Na kochających literaturę czeka Muzeum Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem, dla fanów sztuki Dom Jana Matejki, a dla wielbicieli dreszczyku emocji Muzeum w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie. A co jest najlepsze? Że to zaledwie ułamek tego, co skrywają dla Was małopolskie muzea. Aura za oknem nie sprzyja? Już wiecie co robić!

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets