Facebook link

Park Zdrojowy Ciężkowice - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Park Zdrojowy Ciężkowice

Park Zdrojowy Ciężkowice

Widok na park Zdrojowy w Ciężkowicach. Widok z lotu ptaka na baseny, wokół których znajdują się alejki z , ławki. Po lewej pawilony, namioty i parasole.
Spokojna, 33-190 Ciężkowice Region turystyczny: Tarnów i okolice
Atrakcja turystyczno-rekreacyjna znajdująca się pod Tarnowem, dokładnie w Ciężkowicach przy rezerwacie Skamieniałe Miasto.

Park został otwarty w czerwcu ubiegłego roku i od początku cieszy się dużym zainteresowaniem odwiedzających. To miejsce idealne na odpoczynek dla rodzin z dziećmi, ale także dla każdego, kto lubi prozdrowotny relaks oraz odpoczynek na świeżym powietrzu w przyjemnym otoczeniu. Z pewnością nie ma miejsca na nudę w Parku Zdrojowym w Ciężkowicach. Do dyspozycji odwiedzających jest alpinarium prezentujące roślinność górską, arboretum – ogród dendrologiczny przedstawiający ciekawe okazy drzew oraz wrzosowisko. Właściwości zdrojowe zapewniają urządzenia do hydroterapii, brodziki z łazienkami mineralnymi, tężnia ogrody wodne i ogrody sensoryczne, z których można korzystać na miejscu. Dodatkowo dla bardziej aktywnych dostępna jest siłownia plenerowa.

Na terenie Parku Zdrojowego prowadzone są także zabiegi (masaż klasyczny, gorącymi kamieniami, bańką chińską, masaż relaksacyjny), dostępne po wcześniejszej rezerwacji. Wstęp do Parku jest bezpłatny, na miejscu do dyspozycji turystów jest także parking. W sezonie turystycznym park czynny jest od 8 do 21, natomiast od października w godzinach od 8 do 18 (do 19 w weekendy). Park Zdrojowy Cieżkowice to świetnie miejsce na odpoczynek i regenerację po wycieczce do okolicznego rezerwatu Skamieniałe Miasto oraz Wąwozu Czarownic.


Brak obiektów w wybranej kategorii.