Facebook link

Zabudowa na Polanie Sosny Niedzica - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Zabudowa na Polanie Sosny Niedzica

Zabudowa na Polanie Sosny Niedzica

Dwór o białych ścianach i dachu krytym gontem. Przed nim dwa stoliki z parasolami oraz kwiaty, drzewa i krzewy.
Osiedle Polana Sosny 1, 34-441 Niedzica Region turystyczny: Pieniny i Spisz
tel. +48 183347770
tel. +48 519337124
Zespół Rekreacyjny Polana Sosny położona jest nad Jeziorem Sromowskim, poniżej zapory na Jeziorze Czorsztyńskim. To rodzaj skansenu, na którego teren przeniesiono kilka drewnianych, regionalnych budynków: dwór, chatę spiską oraz góralską chatę z Kir. Wokół jest ładnie zagospodarowany teren zielony z wiatą grillową, piaszczystą plażą, campingiem i amfiteatrem.

Dwór modrzewiowy, wybudowany na przełomie XVIII i XIX wieku, pochodzi z Grywałdu. Po przeniesieniu odtworzono jego oryginalną konstrukcja, wygląd ścian, stropów, dachu i elewacji bocznych. W wystroju wnętrz zachowano oryginalne elementy z dworu polskiego z XIX wieku. Budynek zaadaptowano na restaurację, w której serwowane są dania kuchni polskiej z elementami kuchni węgierskiej.

Chatę spiską z Łapsz Niżnych zbudowaną w XIX wieku, zrekonstruowano i zaadaptowano na hotel z zachowaniem oryginalnych elementów wyposażenia dawnej spiskiej chałupy.

W 2005 roku na teren zespołu przeniesiono regionalną chatę z Kir stworzoną z połączenia góralskiej chałupy ze starym młynem z Czarnego Dunajca. Urządzono w niej pokoje noclegowe.

Organizowane są tu: pobyty, imprezy okolicznościowe (rodzinne, integracyjne, biznesowe, konferencje, seminaria, szkolenia) i plenerowe (eventy, biesiady regionalne z kapelą góralską), rekreacja i wypoczynek (sauna fińska, siatkówka plażowa, plac zabaw dla dzieci, wędrówki piesze, wycieczki rowerowe i konne, spływy kajakowe, wakeboard i windsurfing, wędkarstwo, kuligi z pochodniami i ogniskiem, narciarstwo zjazdowe i biegowe, snowboard, nordic walking).