Facebook link
Sie sind da:
Zurück

Kościół Matki Bożej Różańcowej Przydonica

Die Pfarrkirche d. Rosenkranzmaria in Przydonica

Na wprost za trawnikiem i ścieżką z kamieni stoi drewniany kościół, z jasnych desek, z dachami pokrytymi gontem. Od lewej zadaszony mały przedsionek z drewnianymi drzwiami z łukiem. Dalej szersza podstawa kwadratowej wieży z wieżyczką z baniastym hełmem i sygnaturką, z oknem z boku. Dalej wysoka nawa z dwoma oknami i zadaszonym przedsionkiem z drzwiami. Dach nawy stromy, wysoki z wieżyczką z sygnaturką na środku. Na około wysokie drzewa i ogrodzenie. Za nim po prawej dwa dachy budynków i z tyłu las. Po lewej za drzewami fragment dachu i widoczne w oddali wzgórze. Niebo częściowo zachmurzone.

Przydonica 32, 33-318 Gródek nad Dunajcem Touristische Region: Pogórza

tel. +48 184443830
tel. +48 515283285
Die Pfarrkirche d. Rosenkranzmaria in Przydonica entstand 1527. Es ist ein spätgotischer Blockbau, mit senkrecht verkleideten und mit Leisten beschlagenen Wänden.
Im Inneren sind viele architektonische Details aus der Spätgotik erhalten (1527). Die Fensterrahmen und Portale sind mit Kielbögen (Eselsrücken) abgeschlossen. Die figürliche Polychromie im Presbyterium stammt aus der Renaissance (Ende 16. Jh.). Es sind Bilderreihen zur Passion Christi, zur Bischof-Stanislaus- Legende sowie Heiligenfiguren. Die Polychromie im Langhaus stammt von 1904.

Verknüpfte Assets