Facebook link
Sie sind da:
Zurück

Pałac Przychockich Wieliczka

Przychocki-Palais Wieliczka

Widok z góry na trzy budynki w układzie szeregowym. Po środku duży, murowany, dwukondygnacyjny z wysoką podmurówką pałac ze ścianami pomalowanymi na żółto z białymi framugami wkoło okien. Dach kryty czerwoną dachówką. W dachu cztery okna. Na piętrze po środku balkon, po bokach którego znajdują się po trzy okna. Na dole po środku duże drzwi z łukiem i po bokach po trzy okna. Do budynku prowadzą duże, kręte schody z dwóch stron. Pośrodku duży betonowy okrąg. Po bokach klomby z krzewami i drzewami z liśćmi w kolorach jesieni. Na około budynków chodnik i ulica z zaparkowanymi na poboczach samochodami. W tle budynki pomiędzy drzewami.

Rynek Górny 2, 32-020 Wieliczka Touristische Region: Pogórza

tel. +48 123999800
Das neoklassizistische Palais ist das prunkvollste Gebäude am Oberen Marktplatz. Es wurde in der 2. Hälfte des 18. Jh. auf den Grundmauern des ehemaligen Rathauses errichtet, auf Betreiben der Wieliczkaer Bürger Jan und Kazimierz Przychocki.
Im Palais wurde zuerst ein Gymnasium, später ein Berufsschulzentrum untergebracht. An der Gebäudefassade befindet sich eine Tafel, die an den 24. Februar 1846 erinnert, als eine Truppe der aus Bergleuten und Bürgern von Wieliczka unter der Führung von Edward Dembowski von dort aus nach Krakau zog, um am Krakauer Aufstand teilzunehmen.

Verknüpfte Assets